Dilemy: Povedať kolegyni o nevere jej manžela?

V dnešnom diele riešime neergonomické nosiče, vyzváňanie v panelákoch a neveru.

V ďalšom diele sme riešili nasledovné dilemy:

• Moja mama nás chcela potešiť a kúpila nám nosič. Stál šialených 179 eur. Mama si myslela, že ak nám kúpi najdrahší a najlepšie vyzerajúci, bude isto kvalitný a dobrý. Lenže nie je ergonomický, takže ja ho v žiadnom prípade nepoužijem. Vrátiť či vymeniť sa nedá (kým nam ho dala, ubehla 14-dňová lehota, predajne som skúsila aj po lehote, ale nechceli mi ho zobrať späť). Mame som vysvetlila, prečo je nosič nevhodný a samozrejme chápe, že ho nebudeme používať. Riešim teda, čo s ním. Každú inú novú vec by som ponúkla na predaj v bazári, ale pri tejto mám problém. Svoje dieťa do toho nedám, lebo viem, že je to škodlivé a tak by som nechcela ani, aby to iné dieťa používalo. V okolí počúvam názory, že neergonomické nosiše si ľudia aj tak kupujú, takže nižšou cenou aspoň niekomu ušetrím peniaze. Ale mne sa to prieči aj tak. Takže čo s ním?

• Ľudia v bytových domoch to poznajú dôverne. Postupné vyzváňanie na zvonček, buď je to poštárka alebo niekto iný, kto sa potrebuje dostať do vchodu. Otvoriť alebo sa nejakým spôsobom snažiť overiť, že je to skutočne poštárka či opravár a prísť dolu? (Lebo väčšinou sa aj tak vždy nájde niekto, kto automaticky otvára).

• Mám kolegyňu, s ktorou nemám veľmi dobré vzťahy. Nedávno som videla jej manžela v intímnej situácii s inou ženou. Mám jej o tom povedať? Mám sa do toho vôbec pliesť? Tým, že s ňou nemám dobré vzťahy, tak sa mi do toho ozaj nechce, na druhú stranu si hovorím, že čo ak o tom nevie a dlho ani nebude vedieť, ale možno by o tom chcela vedieť. Neviem, ako sa mám zachovať.

Priniesli sme vám ďalší diel podcastu Dilemy. Budeme radi, ak sa prihlásite na jeho odber cez iTunes, RSS alebo sa prihláste do nášho newslettru s novinkami a okrem nových dielov podcastu sa vždy dozviete aj o našich nových článkoch.

Diskutovali:

Anna Remišová (*1954)

Anna Remišová (*1954)

je profesorka na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave a špecializuje sa na témy podnikateľskej a manažérskej etiky. Na tému etiky napísala niekoľko kníh: Súčasné trendy podnikateľskej etiky. Etické vedenie ľudí v slovenskom podnikateľskom prostredí, Etika a ekonomika, Etika médií, Podnikateľská etika v praxi – cesta k úspechu, Manažérska etika, Etické kódexy a Podnikateľská etika (Úvod do problematiky). (Foto: Mafra Slovakia)

www.sk.wikipedia.org/wiki/Anna_Remišová
Fero Paulíny (*1984)

Fero Paulíny (*1984)

odkedy si pamätá, vždy chcel byť v mimovládke. Už 9 rokov teda robí pre Alianciu Fair-play – watchdog, ktorý sa snaží krotiť moc a pozerať politikom na prsty. V Aliancii sa venuje oceneniu Biela vrana, zastrešuje protikorupčné eventy a komunikuje na webe. Ak by mohol robiť čokoľvek, editoval by texty. Nad etickými dilemami rozmýšľa v sprche a v MHD.

Dávid Tvrdoň (*1987)

Dávid Tvrdoň (*1987)

je novinár závislý len od sociálnych sietí. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Cez deň okupuje redakciu denníka SME, po večeroch MONO.sk. Je veľkým nadšencom nových trendov v médiách, obzvlášť rád počúva podcasty.

  • PRODUKCIA: Veronika Pizano
  • HUDBA A STRIH: Marián Jaslovský