Dilemy: Špeciál o politike s Tomášom Zálešákom

V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk.

V tomto diele podcastu sme diskutovali o otázkach morálky v politike s politológom Tomášom Zálešákom.
 

Priniesli sme vám ďalší diel podcastu Dilemy. Budeme radi, ak sa prihlásite na jeho odber cez iTunes, RSS alebo sa prihláste do nášho newslettru s novinkami a okrem nových dielov podcastu sa vždy dozviete aj o našich nových článkoch.

Diskutovali:

Tomáš Zálešák (*1967)

Tomáš Zálešák (*1967)

Vyštudoval politológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas doktorandského štúdia na Filozofickom ústave Slovenskej akadémie vied a University of Oxford sa venoval pôvodu a podstate totalitarizmu. Výsledky výskumu publikoval v monografii Diablova práca (Kalligram, 2005). Pracoval o. i. ako výskumný pracovník v Inštitúte pre verejné otázky (IVO), v Slovenskom inštitúte medzinárodných štúdií (SIMŠ), ako poradca predsedu NR SR pre zahraničie. Venuje sa témam medzinárodnej politiky a bezpečnosti, revolúcií, totalitarizmu, vojny, politickej a morálnej filozofii. V roku 2014 vydal monografiu Obec v kríze. Malé pozvanie do politickej filozofie a sprievodca stavmi živočícha politického. Na Katedre politológie FF TU pôsobí od r. 2003.

Veronika Pizano (*1985)

Veronika Pizano (*1985)

má v MONO na starosti newslettre a produkciu podcastu Dilemy. Vyštudovala marketing, ktorému sa venuje vo vydavateľstve W Press, ktoré vydáva časopis .týždeň. Bloguje na rôzne spoločenské témy. Venuje sa aj téme slovenského pôrodníctva, o ktorom vydala s Ivetou Aldana a Luciou Lišiakovou knihu Ešte netlačte.

www.veronika.pizano.sk
  • PRODUKCIA: Veronika Pizano
  • HUDBA A STRIH: Marián Jaslovský