Dilemy: Je morálne nabíjať si mobil či notebook na verejne prístupnej elektrine?
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk.
V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach:
Môj spolužiak na vysokej škole je dyslektik a má aj potvrdenie od lekára, na základe ktorého by mal mať hodnotenie prispôsovené. Na jednom predmete je však podmienkou prejdenia napísať diktát a hodnotenie je veľmi prísne. Spolužiak tento predmet už opakuje, má už posledný pokus na napísanie diktátu, ale je jasné, že ho nedokáže prejsť s daným prísnym hodnotením. Vyučujúci mu odmieta hodnotenie prispôsobiť. Spolužiak ma poprosil, aby som diktát napísala za neho, keďže vyučujúci nekontroluje pčasť na teste. Čo mám urobiť? Ak mu nepomôžem, vyhodia ho zo školy. Navyše, daný predmet nie je podstatný pre jeho študijné zameranie, aj keď je povinný.
V jednej diskusnej relácii boli migranti prirovnaní k energii. Konkrétne bolo povedané, že sa na týchto ľudí máme pozerať ako na energiu a je len na nás, ako túto energiu využijeme. Buď ju pustíme do žiarovky a bude nám vytvárať svetlo alebo ju pustíme do zásuvky, kde nás môže skopať elektrický prúd. Je morálne sa o migrantoch vyjadriť ako o energii?
Je morálne nabíjať si mobil alebo notebook na voľne prístupnej zásuvke na železničnej stanici alebo napríklad v čakárni lekára?
Priniesli sme vám ďalší diel podcastu Dilemy. Budeme radi, ak sa prihlásite na jeho odber cez iTunes, RSS alebo sa prihláste do nášho newslettru s novinkami a okrem nových dielov podcastu sa vždy dozviete aj o našich nových článkoch.
Diskutovali:
- PRODUKCIA: Veronika Pizano
- HUDBA A STRIH: Marián Jaslovský
- ŠTÚDIO: jaslovsky.sk