Dilemy: Varovať pred partnerom, ktorý týral bývalú priateľku?

V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk.

V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach:

• Moja veľmi dobrá známa dlho chodila s mužom, ktorý ju psychicky týral. Napokon sa jej s ním našťastie podarilo rozísť. Teraz sa s ním náhodou dokopy dala moja ďalšia známa. Tie dve sa navzájom nepoznajú. Neverím, že by sa ten muž veľmi zmenil. Mala by som túto druhú varovať? Je to moja morálna povinnosť ju varovať alebo naopak nemám morálne právo do jej vzťahov zasahovať?

• Môj kolega nepríjemne smrdí potom. Sedím s ním v jednej malej kancelárii, takže je to veľmi nepríjemné. Skúsil som mu už aj naznačovať, ale buď to nepochopil, alebo nechce pochopiť. Ako vyriešiť takýto problém tak, aby som si s ním nepokazil pracovný vzťah?

• V múzeách a na rôznych atrakciách majú rodinné vstupenky. Je tam väčšinou napísané 2 dospelí a 2 deti za nižšiu cenu. Môžu to využiť 2 ženy kamarátky so svojimi deťmi? Alebo muž a žena so svojimi deťmi, hoc nie sú partneri, ale v podstate tak navonok vyzerajú?

Priniesli sme vám ďalší diel podcastu Dilemy. Budeme radi, ak sa prihlásite na jeho odber cez iTunes, RSS alebo sa prihláste do nášho newslettru s novinkami a okrem nových dielov podcastu sa vždy dozviete aj o našich nových článkoch.

Diskutovali:

Anna Remišová (*1954)

Anna Remišová (*1954)

je profesorka na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave a špecializuje sa na témy podnikateľskej a manažérskej etiky. Na tému etiky napísala niekoľko kníh: Súčasné trendy podnikateľskej etiky. Etické vedenie ľudí v slovenskom podnikateľskom prostredí, Etika a ekonomika, Etika médií, Podnikateľská etika v praxi – cesta k úspechu, Manažérska etika, Etické kódexy a Podnikateľská etika (Úvod do problematiky). (Foto: Mafra Slovakia)

Fero Paulíny (*1984)

Fero Paulíny (*1984)

odkedy si pamätá, vždy chcel byť v mimovládke. Už 9 rokov teda robí pre Alianciu Fair-play – watchdog, ktorý sa snaží krotiť moc a pozerať politikom na prsty. V Aliancii sa venuje oceneniu Biela vrana, zastrešuje protikorupčné eventy a komunikuje na webe. Ak by mohol robiť čokoľvek, editoval by texty. Nad etickými dilemami rozmýšľa v sprche a v MHD.

Veronika Pizano (*1985)

Veronika Pizano (*1985)

má v MONO na starosti newslettre a produkciu podcastu Dilemy. Vyštudovala marketing, ktorému sa venuje vo vydavateľstve W Press, ktoré vydáva časopis .týždeň. Bloguje na rôzne spoločenské témy. Venuje sa aj téme slovenského pôrodníctva, o ktorom vydala s Ivetou Aldana a Luciou Lišiakovou knihu Ešte netlačte.

www.veronika.pizano.sk
  • PRODUKCIA: Veronika Pizano
  • HUDBA A STRIH: Marián Jaslovský