Dilemy: Je nevera v opitosti neverou?

V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk.

V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach:

• Firmy Shell a O2 majú akciu. Ak ako zákazník O2 zašlem na dané číslo SMS, Dostanem kód, na základe ktorého dostanem pri čerpaní paliva na stanici Shell zľavu. Teraz už zákazník O2 nie som, ale čo ak požiadam známu, ktorá O2 má, ale ich nevyužíva, aby mi ich preposielala?

• Je to už dávnejší prípad, keď sa moja kamarátka tak veľmi opila, že sa vyspala s iným mužom mysliac si, že je to jej frajer. Technicky to bola nevera, ale z hľadiska svedomia ani nie, či?

• Na tretiu morálnu dilemu neodpovedali naši hostia, ale chceme, aby ste nám na ňu odpovedali vy, naši poslucháči. Zašlite nám vašu odpoveď písomne alebo ako nahrávku na otazky@mono.sk. Tu je daná dilema: Našiel som pracovnú pozíciu, na ktorú spĺňam všetky požiadavky okrem toho, že nemám vysokú školu. Bude to naozaj nemorálne napísať si ju do životopisu, keď že pre dané povolanie aj tak nie je dôležitá?

Priniesli sme vám ďalší diel podcastu Dilemy. Budeme radi, ak sa prihlásite na jeho odber cez iTunes, RSS alebo sa prihláste do nášho newslettru s novinkami a okrem nových dielov podcastu sa vždy dozviete aj o našich nových článkoch.

Diskutovali:

Anna Remišová (*1954)

Anna Remišová (*1954)

je profesorka na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave a špecializuje sa na témy podnikateľskej a manažérskej etiky. Na tému etiky napísala niekoľko kníh: Súčasné trendy podnikateľskej etiky. Etické vedenie ľudí v slovenskom podnikateľskom prostredí, Etika a ekonomika, Etika médií, Podnikateľská etika v praxi – cesta k úspechu, Manažérska etika, Etické kódexy a Podnikateľská etika (Úvod do problematiky). (Foto: Mafra Slovakia)

Fero Paulíny (*1984)

Fero Paulíny (*1984)

odkedy si pamätá, vždy chcel byť v mimovládke. Už 9 rokov teda robí pre Alianciu Fair-play – watchdog, ktorý sa snaží krotiť moc a pozerať politikom na prsty. V Aliancii sa venuje oceneniu Biela vrana, zastrešuje protikorupčné eventy a komunikuje na webe. Ak by mohol robiť čokoľvek, editoval by texty. Nad etickými dilemami rozmýšľa v sprche a v MHD.

Dávid Tvrdoň (*1987)

Dávid Tvrdoň (*1987)

je novinár závislý len od sociálnych sietí. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Cez deň okupuje redakciu denníka SME, po večeroch MONO.sk. Je veľkým nadšencom nových trendov v médiách, obzvlášť rád počúva podcasty.

  • PRODUKCIA: Veronika Pizano
  • HUDBA A STRIH: Marián Jaslovský